ГоловнаОстанні новини17 Вересня, 2018р.
 Версія для друку

17-го вересня – свято ікони Пресвятої Богородиці «Неопалима Купина»

Опубліковано: 17.09.2018, 09:21

17-го вересня працівники Державної служби України з надзвичайних ситуацій відзначають своє професійне свято – День Рятівника. Дата, 17-те вересня, була обрана невипадково – це день вшанування ікони Пресвятої Богородиці «Неопалима Купина», яка з давніх-давен вважалася захисницею людей від пожеж та стихійних лих, а також оберегом пожежників-рятувальників.

Перші літописні згадки про чудотворну ікону Божої матері «Неопалима Купина» сягають ще початку 14-го століття, коли її принесли на наші землі ченці з Палестини. Згодом її чисельні копії розійшлися по всій Російській імперії.

Усі вірні Неопалимівської церкви помічали, що у них дуже рідко виникають пожежі, а коли й бувають, то дуже незначні. Цей факт одностайно приписували особливому покровительству ікони.

Помітили й вогнеборці захисну чудотворність «Неопалимої купини». Після того, як особовий склад Сумського гарнізону пожежної охорони взяв участь у панахиді у день цієї ікони, жодного випадку загибелі або травмування пожежних під час надзвичайних ситуацій не було.

Ікона Пресвятої Богородиці «Неопалима Купина» - є оберегом пожежних та рятувальників.

P.S. Неопалима Купина – в П'ятикнижжі палаючій, але не згораючій кущ тернини, в якому Бог з'явився Мойсеєві, який пас овець у пустелі поблизу гори Синай. Коли Мойсей підійшов до куща, щоб подивитися, «чому кущ горить вогнем, але не згорає», Бог звернувся до нього з палаючого куща, закликавши вивести народ Ізраїлю з Єгипту в Обітовану землю.

Швидше за все, реальним прообразом Неопалимої Купини послужила рослина ясенець білий, який зустрічається на Синайському півострові. Вона виділяє летючу ефірну олію, яка легко запалюється на сонці.

64074909.jpg

У ДСНС України

у Житомирській області


   
Останні новини
13 Грудня13:56 Увага! Попередження про ускладнення погодних умов в області
13 Грудня08:12 З початку року піротехніки ДСНС України вилучили та знищили понад 66 тисяч вибухонебезпечних предметів
13 Грудня08:11 Увага! Небезпека пічного опалення!
13 Грудня08:11 На Київщині тривають масштабні тактико-спеціальні навчання підрозділів системи МВС України
12 Грудня14:57 Рятувальники посилили протипожежний контроль селищних рад, на території яких зросла кількість пожеж та є загибель людини
12 Грудня06:37 На Київщині тривають масштабні тактико-спеціальні навчання підрозділів системи МВС України (ВІДЕО)
12 Грудня06:36 “Запорукою адекватного реагування на можливі надзвичайні ситуації є ефективна робота Штабів усіх рівнів”, - Микола Чечоткін
11 Грудня13:57 Рятувальники розпочали тиждень різнопланових профілактичних заходів на території міста Коростеня
11 Грудня06:18 Впродовж минулого тижня підрозділи ДСНС України врятували 39 осіб та ліквідували 985 пожеж
11 Грудня06:14 На Київщині проходять масштабні тактико-спеціальні навчання підрозділів системи МВС України (ВІДЕО)
11 Грудня06:12 "Авіаційна система МВС буде третьою за масштабом у Європі", - Арсен Аваков
11 Грудня06:11 Фахівці ДСНС обговорили з представниками Агентства із зменшення загрози Міністерства оборони США питання подальшої співпраці
10 Грудня14:41 Рятувальники дізналися про свої права та порядок їх захисту у разі порушення
10 Грудня09:57 Правові підстави звернення територіального органу, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування
10 Грудня08:17 Впродовж минулого тижня рятувальники області врятували 4 людей та ліквідували 48 пожеж
Останні новини