ГоловнаОстанні новини17 Вересня, 2018р.
 Версія для друку

17-го вересня – свято ікони Пресвятої Богородиці «Неопалима Купина»

Опубліковано: 17.09.2018, 09:21

17-го вересня працівники Державної служби України з надзвичайних ситуацій відзначають своє професійне свято – День Рятівника. Дата, 17-те вересня, була обрана невипадково – це день вшанування ікони Пресвятої Богородиці «Неопалима Купина», яка з давніх-давен вважалася захисницею людей від пожеж та стихійних лих, а також оберегом пожежників-рятувальників.

Перші літописні згадки про чудотворну ікону Божої матері «Неопалима Купина» сягають ще початку 14-го століття, коли її принесли на наші землі ченці з Палестини. Згодом її чисельні копії розійшлися по всій Російській імперії.

Усі вірні Неопалимівської церкви помічали, що у них дуже рідко виникають пожежі, а коли й бувають, то дуже незначні. Цей факт одностайно приписували особливому покровительству ікони.

Помітили й вогнеборці захисну чудотворність «Неопалимої купини». Після того, як особовий склад Сумського гарнізону пожежної охорони взяв участь у панахиді у день цієї ікони, жодного випадку загибелі або травмування пожежних під час надзвичайних ситуацій не було.

Ікона Пресвятої Богородиці «Неопалима Купина» - є оберегом пожежних та рятувальників.

P.S. Неопалима Купина – в П'ятикнижжі палаючій, але не згораючій кущ тернини, в якому Бог з'явився Мойсеєві, який пас овець у пустелі поблизу гори Синай. Коли Мойсей підійшов до куща, щоб подивитися, «чому кущ горить вогнем, але не згорає», Бог звернувся до нього з палаючого куща, закликавши вивести народ Ізраїлю з Єгипту в Обітовану землю.

Швидше за все, реальним прообразом Неопалимої Купини послужила рослина ясенець білий, який зустрічається на Синайському півострові. Вона виділяє летючу ефірну олію, яка легко запалюється на сонці.

64074909.jpg

У ДСНС України

у Житомирській області


   
Останні новини
17 Жовтня11:37 У Народицькому районі рятувальники попереджають пожежі від пічного опалення
15 Жовтня09:00 У період відзначення Дня захисника України близько 7 тисяч рятувальників та понад 2 тисячі одиниць техніки ДСНС перейшли на посилений режим несення служби
15 Жовтня09:00 Впродовж минулого тижня підрозділи ДСНС України врятували 37 осіб та ліквідували 1 тис. 681 пожежу
15 Жовтня08:00 Увага! Попередження про пожежну небезпеку на території України
14 Жовтня11:55 Рятувальники взяли участь у святкуванні Дня захисника України у Житомирі (ФОТО)
14 Жовтня09:32 Шановні колеги! Дорогі ветерани! Вітаю Вас із Днем захисника України
13 Жовтня10:37 Пулинський район: рятувальники познайомили молодих захисників з героїчною професією
13 Жовтня09:00 Увага! Попередження про найважливіші гідрометеорологічні явища
13 Жовтня08:00 В ДСНС обговорили питання стану розмінування територій України, забруднених вибухонебезпечними предметами
12 Жовтня14:01 "Своєчасно вживати заходів, адекватних рівню загроз, які виникають в осінньо-зимовий період можливо лише за належної організації роботи системи управління", - Микола Чечоткін
12 Жовтня12:36 Троє житомирських рятувальників нагороджені медаллю «За доблесть і звитягу» в рамках всеукраїнської акції «Естафета поколінь»
12 Жовтня11:02 Рятувальники стали чемпіонами «Динаміади 2018» з волейболу серед силових структур
12 Жовтня10:44 Рятувальники відпрацьовують найбільш горимі населені пункти
12 Жовтня09:00 Увага! Попередження про туман
11 Жовтня16:29 Попільнянський район: у Корнинській гімназії рятувальники провели акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти»
Останні новини